Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü Billin server çalışmayı durdurdu hatası

Arkadaşlar merhaba çok fazla konu açıyorum üzgünüm öğrenmeye çalışıyorum kusura bakmayın şimdi sabit IP aldım telekomdan ama billing servere IP adresimi girdiğimde çalışmıyor bilgisayarın IP adresini girdiğim zaman açılıyor hangisi olması lazım ben dışarıyada açacam oyunu

Ekli dosyalar

• billin server hata.png
    billin server hata.png
    28.1 KB · Görüntüleme: 29
Çözüm
konunun çözümü ve daha önce açılmış bir yardım konusu

statik ıp cmd.exe de yok o yüzden cert açılmaz , normalde ıpv4 te 192.168.x.x li ıp yi sabitleyince orada gelişmiş i tıklayıp 24. le başlayan statik ıp ni 24.192.15.xx gibi ve alt ağ maskesi 255.0.0.0 ekleyip tamam diyip çıkışta ayarları kaydet i işaretleyip çık ve modemi 10 saniye kapat ve aç başlat a cmd.exe yaz ve ıpconfig yaz enter tıkla bak 24.xxx.xx.xx le başlayan ıp varsa artık cert açılır , unutma dışarıya açacaksan tüm hepsine 24. le başlayan ıp ni gireceksin

video

bu anlatımı denersen olur belki
Bu konudan bağımsız konu açtığınız için soruyorum Sorununuz çözüldümü ? Çözüldü ise konuya çözümü ekleyip konu başlığını güncellerseniz sevinirim iyi forumlar.

Oyla 0
Arkadaşlar merhaba çok fazla konu açıyorum üzgünüm öğrenmeye çalışıyorum kusura bakmayın şimdi sabit IP aldım telekomdan ama billing servere IP adresimi girdiğimde çalışmıyor bilgisayarın IP adresini girdiğim zaman açılıyor hangisi olması lazım ben dışarıyada açacam oyunu
Minibilling kullanmayın bence çok bir faydası yok.

Oyla 0
Minibilling kullanmayın bence çok bir faydası yok.
billing ayarlarını yapıyorum ama shard açılmıyor normalden
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Bu konudan bağımsız konu açtığınız için soruyorum Sorununuz çözüldümü ? Çözüldü ise konuya çözümü ekleyip konu başlığını güncellerseniz sevinirim iyi forumlar.
çözülmedi sorun devam ediyor başlığı yeniden düzenledim

Oyla 0
Direkt bence wwwroot üzerinden gidin hocam konu açın yardım alın kontrol edelim :)
hocam anlamadığım nokta ben sabit ip yaptırdım o ip ile dosyalar çalışmıyor cert bile açılmıyor ama bilgisayarın 192.168 ile başlayan ip ile denediğimde çalışıyor benim sabit ip neden olmuyor ?

Oyla 0
hocam anlamadığım nokta ben sabit ip yaptırdım o ip ile dosyalar çalışmıyor cert bile açılmıyor ama bilgisayarın 192.168 ile başlayan ip ile denediğimde çalışıyor benim sabit ip neden olmuyor ?
Modem üzerinden port açmanız gerekebilir bazı durumda yoksa clientinizi dışarıya açamazsınız

Oyla 0
192.168.X.X , 192.168.1.1 örnek verdim bunlar zaten wireless içerisinde bulunduğunuz IPv4 IP'si olduğundan sorun yaratmaz size sunucunun ip'si gerekmektedir eğer ki onları açarken olmuyor DEP ayarlarınız olsun Portlarınız olsun onların kontrolünü sağlamalısınız.

1728156725244.png

Oyla 0
Modem üzerinden port açmanız gerekebilir bazı durumda yoksa clientinizi dışarıya açamazsınız
port değil hocam IP den bahsediyorum sabit yaptırdım para verip ama IP girdiğim zaman şöyle bir hata alıyorum istenen adres içeriğinde geçerli değil yazıyor cert kapanıyor

192.168.X.X , 192.168.1.1 örnek verdim bunlar zaten wireless içerisinde bulunduğunuz IPv4 IP'si olduğundan sorun yaratmaz size sunucunun ip'si gerekmektedir eğer ki onları açarken olmuyor DEP ayarlarınız olsun Portlarınız olsun onların kontrolünü sağlamalısınız.

Ekli dosyayı görüntüle 19617
hepsi yapılı uzun zamandır kurulu zaten filesler ayarlar tam ama IP olayını çözemedim sabit IP aldım sırf değişmesin diye olmuyor

Oyla 0
port değil hocam IP den bahsediyorum sabit yaptırdım para verip ama IP girdiğim zaman şöyle bir hata alıyorum istenen adres içeriğinde geçerli değil yazıyor cert kapanıyor

hepsi yapılı uzun zamandır kurulu zaten filesler ayarlar tam ama IP olayını çözemedim sabit IP aldım sırf değişmesin diye olmuyor
Bilgili bir kişi size konu üzerinden yardım ederse sevinirim herhangi bir uygulamasını kişisel olarak yapmadığım için bir şey diyemiyorum hocam. Extra IP olayını @Dsgn bilebilir.

Oyla 0
Geri
Üst Alt