Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

KO Paylaşım [Detaylı Anlatım] NPC Ekleme - NP Verip Item Alma

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan TALENT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TALENT

ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ
.
Web sitesi
www.vsro.org
Türk Lirası
25.25₺
Merhaba Sevgili vSRO.Org Ailesi!

Bugün sizlere Knight Online'da elimden geldiğince detaylı bir şekilde np verip item almayı adım adım anlatmaya çalışacağım.

NPC ve Görev Sistemi Ekleme Rehberi

Bu rehberde, oyununuzda bir NPC eklemeyi ve ona görevler (quest) atamayı anlatacağım. Ayrıca, Lua dosyası üzerinden belirli ödülleri nasıl verebileceğinizi de adım adım göstereceğim.

Adım 1: NPC Ekleme

İlk olarak, oyununuza yeni bir NPC eklemek için aşağıdaki SQL kodunu kullanın:

Yukarıdaki sql sorgu kodu, yeni bir NPC oluşturur ve özelliklerini tanımlar.

Adım 2: NPC Konumunu Belirleme

Bir NPC ekledikten sonra, onun haritadaki konumunu belirlemek için K_NPCPOS tablosuna veri eklemelisiniz.Bunun için aşağıdaki SQL sorgusunu kullanın:

Adım 3: Görev Yardımcısı (Quest_Helper) Ekleme

NPC'ye bir görev eklemek için, QUEST_HELPER tablosuna yeni bir kayıt eklemeniz gerekiyor.Aşağıdaki SQL sorgusu ile bunuda otomatik hale getiriyoruz :giggle::

Adım 4: Lua Kodları ile Görev Ödülleri Eklemek

NOT: NPC'ye tıkladığınızda, oyuncuya farklı ödüller vermek için aşağıdaki lua koduna bazı fonksiyonlar ekleyebilirsiniz yada düzenleyebilirsiniz.

Bu lua kod bloğu, oyuncuların belirli sadakat puanı (loyalty)(np) karşılığında çeşitli sınıflara ait Chitin 9 Set ödülleri almasını sağlar. NPC'ye tıkladıktan sonra çıkan menüden sınıfınızı seçebilir ve ödüllerinizi alabilirsiniz.

Keyifli forumlar...

Geri
Üst Alt