Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü Fgw içeride kalma süresi ve birbirinden bağımsız fgw oluşturma

deniz8

.
Merhaba arkadaşlar,

Fgw oluşturma bu linkteki konudan fgwyi oluşturdum her şey güzel fakat içeride kalma süresini bir türlü nereye bağlı olduğunu anlayamadım. Default olarak 2 saat olarak ayarlı sanırım yada bir şeyle bir şeyi çarpıp 2 saati elde ediyor. Bunu ben değiştirmek istiyorum. Tam olarak nereyi değiştirmem gerekir acaba?

Diğer sorum ise 2 adet fgw mevcut 2 sininde TypeID leri aynı olduğu için aynı süreyi sayıyor benim istediğim ise bağımsız bir şekilde 2 farklı fgw olsun bunu yapabilir miyiz?

Çözüm
1. Olarak dünyanın süresini buralardan ayarlayabilirsin Kırmızı olan dünyanın toplam süresi, Yeşil olan dünyadan ayrılınca kaybolma süresi mili saniye cinsinden _RefGameWorld

1726318240196.png
1726318313798.png

Buradaki kırmızı ile işaretlediğim kısımlarda dünyanın kapanmasını hangi sürelerde bildirmesini istiyorsan o süreleri yazıcaksın milisaniye cinsinden _RefGameWorldConfig

2. Olarak itemlerin cooldown overlapını aşağıdaki kısımdan hexadecimal şekilde yazarak gruplandırabilirsin aynı hex kodunu yazdığın itemlerin cooldownu aynı anda saymaya baslar _RefObjItem

1726318470369.png

Mesela bu kısma COOLTIME:0x00000072 yazarsan diğer fgwlerden bağımsız olur
1. Olarak dünyanın süresini buralardan ayarlayabilirsin Kırmızı olan dünyanın toplam süresi, Yeşil olan dünyadan ayrılınca kaybolma süresi mili saniye cinsinden _RefGameWorld

1726318240196.png
1726318313798.png

Buradaki kırmızı ile işaretlediğim kısımlarda dünyanın kapanmasını hangi sürelerde bildirmesini istiyorsan o süreleri yazıcaksın milisaniye cinsinden _RefGameWorldConfig

2. Olarak itemlerin cooldown overlapını aşağıdaki kısımdan hexadecimal şekilde yazarak gruplandırabilirsin aynı hex kodunu yazdığın itemlerin cooldownu aynı anda saymaya baslar _RefObjItem

1726318470369.png

Mesela bu kısma COOLTIME:0x00000072 yazarsan diğer fgwlerden bağımsız olur

Oyla 0
Çözüm
Çok teşekkürler direkt olarak denedim ve dediğin gibi COOLTIME:0x00000072 yazınca farklı grup olarak saydı değerli bilgiler için sağ ol

Oyla 0
Geri
Üst Alt