Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü Magic Pop

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan S3XPER
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

S3XPER

.
Linkteki konu yardımı ile Magic Pop ekledim fakat oyun içerisinde görünmüyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Magic Pop Edit (Ayrıntılı Anlatım)
Hiç bir sayfada bir şey yok.
1718899118003.png
_RefFmnTidGroup
SQL:
73    TIDGRP_WK_VSRO_TAB
74    TIDGRP_WK_VSRO_FLAG
75    TIDGRP_WK_VSRO_DEVIL
76    TIDGRP_WK_VSRO_DRESS

_RefFmnCategoryTree
SQL:
1    WK_VSRO    UIIT_CTL_WK_VSRO    xxx    0    0
1    WK_VSRO_TAB    UIIT_CTL_WK_VSRO_TAB    WK_VSRO    73    0
1    WK_VSRO_FLAG    UIIT_CTL_WK_VSRO_FLAG    WK_VSRO    74    0
1    WK_VSRO_DEVIL    UIIT_CTL_WK_VSRO_DEVIL    WK_VSRO    75    0
1    WK_VSRO_DRESS    UIIT_CTL_WK_VSRO_DRESS    WK_VSRO    76    0

fmncategorytreedata
C++:

_RefGachaItemSet
SQL:
1    1    9375    5    1    3890    0    0    [BIIV]<M:strv,1,3><M:intv,1,3><O:0>    0    xxx    0    xxx    0    xxx
1    1    9374    5    1    3891    0    0    [BIIV]<M:strv,1,3><M:intv,1,3><O:0>    0    xxx    0    xxx    0    xxx
1    1    24411    1    1    3892    0    0    xxx    0    xxx    0    xxx    0    xxx
1    1    24412    1    1    3893    0    0    xxx    0    xxx    0    xxx    0    xxx
1    1    42945    1    1    3894    0    0    xxx    0    xxx    0    xxx    0    xxx

_RefFmnTidGroupMap
SQL:
1    73    3    1    13    4
1    73    3    1    14    1
1    73    3    1    13    1

fmntidgroupmapdata
C++:

refgachatreeforclientuidata
C++:
1    3    1    13    4    700    UIIT_CTL_WK_VSRO_TAB    801    UIIT_CTL_WK_VSRO_FLAG    0
1    3    1    14    1    700    UIIT_CTL_WK_VSRO_TAB    802    UIIT_CTL_WK_VSRO_DEVIL    0
1    3    1    13    1    700    UIIT_CTL_WK_VSRO_TAB    803    UIIT_CTL_WK_VSRO_DRESS    0

textuisystem
C++:
1    UIIT_CTL_WK_VSRO                                Silkroad Online
1    UIIT_CTL_WK_VSRO_TAB                                Magic POP
1    UIIT_CTL_WK_VSRO_FLAG                                Gold Dragon Flag
1    UIIT_CTL_WK_VSRO_DEVIL                                Devil Sprit [S Grade]
1    UIIT_CTL_WK_VSRO_DRESS                                Avatar Dress

Girdileri doğru yaptıysan mediada gözükmüyorsa fmncategorytreedata.txt, fmntidgroupmapdata.txt textlerinde hata olmalı

Oyla 0
Girdileri doğru yaptıysan mediada gözükmüyorsa fmncategorytreedata.txt, fmntidgroupmapdata.txt textlerinde hata olmalı
fmncategorytreedata
SQL:

fmntidgroupmapdata
SQL:

bir hata var mı sizce boşluk vs ? direk txt'den aldım buraya attım

Oyla 0
fmntid ile başlayan textler stall için geçerli gacha için olanın ismi: refgachatreeforclientuidata.txt sadece client tarafında işlem yeterli dbde tablosu yok

Oyla 0
orjinal sro medıasından cekıp dene gozukuyordu magıc pop veya vsro prıvatelerden

Oyla 0
fmntid ile başlayan textler stall için geçerli gacha için olanın ismi: refgachatreeforclientuidata.txt sadece client tarafında işlem yeterli dbde tablosu yok
fmncategorytreedata.txt, fmntidgroupmapdata.txt Bu dosyalar, oyun içi UI ve görselleri kontrol ediyor die biliyorum sanki

Oyla 0
1718923207547.png

@Mico evet normalde gözüküyor zaten ben sadece var olan tabloların servislerini 0 yapıp yeni bir tablo oluşturmaktı amacım zaten yapmaya çalıştığım konuda da aynısından bahsetmişler ama anlamadım nerde hata yaptığımı :)

Oyla 0
fmncategorytreedata.txt, fmntidgroupmapdata.txt Bu dosyalar, oyun içi UI ve görselleri kontrol ediyor die biliyorum sanki
Onlar stall'a item ekleme ile ilgili fmn açılımı flea market diye basliyo, ben ghost karakterlere stalla item koyabilmesi icin paket ayrıştırma yaparken farkettim. Stalla item koyma paketinde itemin türüne göre ordaki ID yi çekiyor
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 18935

@Mico evet normalde gözüküyor zaten ben sadece var olan tabloların servislerini 0 yapıp yeni bir tablo oluşturmaktı amacım zaten yapmaya çalıştığım konuda da aynısından bahsetmişler ama anlamadım nerde hata yaptığımı :)

2. 3. 4. Ve 5. Satırlar itemin typeIDleri sonraki 700 olan kısım grup idsi istediğini yazabilirsin ama 100 un basamaklari şeklinde yazılmış orjinalde, text olanlar yani uiit ile başlayanlar oyun içinde görünen isimleri, 801 olan kısmı tab idsi 701 yaparsan sorun çözülür büyük ihtimalle.

Ayrıca servicesi 0 olan tablarin içindeki itemleri dbden silmeyi unutma

Oyla 0
Onlar stall'a item ekleme ile ilgili fmn açılımı flea market diye basliyo, ben ghost karakterlere stalla item koyabilmesi icin paket ayrıştırma yaparken farkettim. Stalla item koyma paketinde itemin türüne göre ordaki ID yi çekiyor
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

2. 3. 4. Ve 5. Satırlar itemin typeIDleri sonraki 700 olan kısım grup idsi istediğini yazabilirsin ama 100 un basamaklari şeklinde yazılmış orjinalde, text olanlar yani uiit ile başlayanlar oyun içinde görünen isimleri, 801 olan kısmı tab idsi 701 yaparsan sorun çözülür büyük ihtimalle.

Ayrıca servicesi 0 olan tablarin içindeki itemleri dbden silmeyi unutma
Maalesef bu da bana çare olmadı. :) Sağlık olsun. Biraz daha kurcalayıp olmadı, orijinale geçip tablo düzenleyip onları kullanacağım artık. Sağ olun. :)

Oyla 0
Maalesef bu da bana çare olmadı. :) Sağlık olsun. Biraz daha kurcalayıp olmadı, orijinale geçip tablo düzenleyip onları kullanacağım artık. Sağ olun. :)
Sana daha kolay bir yöntem sölyim forumda magic pop sekmesine item ekleme konusu var query ile o konuyu incele istediğin seklemlere item ekledikten sonra fazla sekmeleri si senin kalan sekmelerin isminide isteğine göre textuisystem.txt değiştir

Oyla 0
Geri
Üst Alt