Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Paylaşım Vsro.ORG Özel - SQL Backup Programı

AleriyaSama

VArcane Family
.
Web sitesi
www.vsro.org
Herkese Merhaba!

Bir kaç gündür aklımda olup güncel olarak bir çok SQL Veritabanı yedekleme programı kullandım malum yıl 2024 ve Yapay Zeka'nın da gelişmesiyle beraber en azından Yapay Zeka ve az çok bilgimle birlikte bir SQL Veritabanı Backup programı yapmak istedim. Umarım şimdiden herkesin işine yarar :)

- Genel özellikler : SQL Server Connection kısmını yaptıktan sonra önünüze aktif veritabanlarınız çıkmaktadır.

- İlk giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızda tekrardan bilgi girmemeniz adına "config.ini" olarak girdiğiniz veri girişini tutmaktadır.

- Seçtiğiniz veritabanları C:\\Backup klasörü içerisine (Saat:dakika:Saniye - Gün:Ay:Yıl) olarak çıkartmaktadır böylece manuel olarak kaydetmenize gerek kalmayacaktır ayrıca bu klasörün içerisine yedekleme yapmaktadır böylece hiç bir yedeğinizin süresinde sorun yaşamayacaksınız.

- "Auto Backup Interval (In Minutes)" kısmında oraya gireceğiniz "1" değeri 60 saniyeyi ifade etmektedir her 60 saniye içerisinde C:\\Backup klasörüne yine zamanıyla beraber seçtiğiniz veritabanlarınız oraya kaydedilecektir.

1- Program Arayüzü

1728939836406.png

2- Backup klasörü görüntüsü

1728936868980.png

3- Backup içeriği

1728936901568.png

Programın genel işleyişi bu şekildedir.

Not: Konu içerisinde eksik gördüğünüz veya hata alırsanız geri dönüş yaparsanız çok sevinirim hataları düzeltip daha iyi bir şekilde paylaşmaya her zaman hazırlıklı olacağım :)

Önerilerim:
- Yazı yerine basit bir logo yapıp koyabilirsin.
- Backup için belirli klasör de seçmemize olanak sağlabilirsin. (Zorunlu olmamakla beraber)
- Otomatik yedeklemeyi ekleyebilirsin. (İstenilen aralıklarda otomatik yedek alsın)
- Restore özelliğini ekleyebilirsin.
- Türkçe kelimeler yerine global kullanılabilir. (VArcane - SQL Backup & Restore)

Emeğin ve paylaşımın için teşekkürler.

Önerilerim:
- Yazı yerine basit bir logo yapıp koyabilirsin.
- Backup için belirli klasör de seçmemize olanak sağlabilirsin. (Zorunlu olmamakla beraber)
- Otomatik yedeklemeyi ekleyebilirsin. (İstenilen aralıklarda otomatik yedek alsın)
- Restore özelliğini ekleyebilirsin.

Emeğin ve paylaşımın için teşekkürler.
Güzel önerileriniz için teşekkür ederim Burak hocam otomatik yedekleme işlemi hali hazırda mevcut.
Yazı yerine logo mevzusunu bugün hemen aktif ederim.
Backup C:\\Backup yapma sebebim @TALENT Rüzgar hocam ile beraber denediğimizde ben de masaüstüne çıkarıp onda hata almıştık lakin C:\\Backup içerisindeyken o sorunsuz bir şekilde çıkarttı. Ondan kaynaklı öyle yaptım.
Restore özelliğini bir araştırayım hocam :)

Bir kaç hata buldum fixleyip yenilenmiş halini paylaşacağım :)
Update ve versiyon sistemi ile devam ettirebilirsen güzel olur. Sürekli yeni versiyon indirilmemiş olur daha sağlıklı ve stabil olur. @ServerEdit 'ten destek alabilirsin yardımcı olacaktır.

Geri
Üst Alt