Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

regin
zeopanel boş
vsupload kguardedgeakademi
regin

vSRO Çözüldü Vsro Quest

Alınan Beğeni
60
Ödül Puanları
28
Karakter level atladığında, levelimize uygun görevlerden oyun bizi haberdar ediyor resimdeki tablo ile. Bu tablo mediada bağlantılı olduğu bir txt ilemi çalışıyor. Çalışma mantığı hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi - ipucu verirlerse sevinirim.

1721244191413.png

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
10,141
Ödül Puanları
113
_RefQuest tablosuyla bağlantılı değilmi bu
mediada' da textquest_speech&name.txt

Attığın resimlerdeki girdiler böyle .

1721246136512.png

Oyla 0
Alınan Beğeni
60
Ödül Puanları
28
_RefQuest tablosuyla bağlantılı değilmi bu
mediada' da textquest_speech&name.txt
Görev evlerken evet bağlantılı. Herşey sorunsuz çalışıyor. Ama karakterin leveli yükseldiğinde benim eklediğim görevi pencerede getirmesini istiyorum orayı keşfedemedim. Görev levelleri vesaire hepsini yapıp deniyorum ama eski görevi getirmeye devam ediyor. gameguidedata gibi burayıda farklı bir txt'den çektiğini düşünüyorum ama bulamadım. Daha önce belki karşılaşmış biri vardır diye konu açtım.

Oyla 0

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
10,141
Ödül Puanları
113
Görev evlerken evet bağlantılı. Herşey sorunsuz çalışıyor. Ama karakterin leveli yükseldiğinde benim eklediğim görevi pencerede getirmesini istiyorum orayı keşfedemedim. Görev levelleri vesaire hepsini yapıp deniyorum ama eski görevi getirmeye devam ediyor. gameguidedata gibi burayıda farklı bir txt'den çektiğini düşünüyorum ama bulamadım. Daha önce belki karşılaşmış biri vardır diye konu açtım.
questdata.txt bağlantılı olabilirmi acaba merak ettim hiç kurcalamadım bi ara bakayım :(

1721246587454.png

yada

questcontentsdata.txt

1721246774985.png

Oyla 0
Alınan Beğeni
60
Ödül Puanları
28
questdata.txt bağlantılı olabilirmi acaba merak ettim hiç kurcalamadım bi ara bakayım :(

Ekli dosyayı görüntüle 19036
Oyuncunun kaç levele ulaştığında görevi alabileceğini scriptin içindeki level aralığı belirliyor.

Sizin gösterdiğiniz alan gameguidedata için veri çekiyor oradaki level ayarı. Çok yüksek ihtimal görev info pencereside gösterdiğiniz yerden çekiyor level bilgisini.

Ama görev info penceresine gelecek olan görevlerin değiştiği txt yi bulamıyorum. Otomatik çekmiyor benim eklediğim hiçbir görevi. Level atladığımda otomatik açılan Quest Info penceresine gelmiyor. Eski görevler geliyor.

Görev alındığında Q'ya basıp görevin bilgilerine baktığımız sayfadan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Siz mesela 38 levelsiniz. 39 level oldunuz oyun otomatik görev info penceresi açıyor. Bu görevi alabilirsin şurada şukadar yapılır resimdeki gibi
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

1721247700003.png

Finding Armor Materials (Red Shel) yazısını --> textquest_speech&name.txt'den çekiyor.

Yeolah, protector merchant in Donwhang yazısını --> textquest_otherstring.txt'den çekiyor.

Available Once yazısını --> textquest_otherstring.txt'den çekiyor.

Benim eklediğim görevlerde bu txt alanlarındaki herşey yapılı. questdata ve questcontentsdata'ya bağlı. Bu txt'lerde hata olsa gerçek oyunda Q'ya bastığımda görev adını, senaryoyu vesaire göremem. Ben herşeyi görebiliyorum.

Muhtemelen Mediada bir txt var ona yeni görevleri işlediğimizde yeni görevin leveli geldiğinde bilgileri bu txt'lerden çekip otomatik açılan pencerede yeni görevleri göstermeye başlayacak öyle tahmin ediyorum. O txt'yi keşfedemedim.

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,177
Ödül Puanları
214
Merhaba ; bir önceki Quest konunuzda aynı şekilde cevaplamıştım.
Bu tür eylemlerin çoğu GS üzerinden döndürülüyor.
Karakterin otomatik level aldığında hangi görev türlerini yapabileceğini gösteren bir info sadece default görevlere yapılmış.
Kısaca zahmet gerektiren birçok görevi GS'ye gömülü olarak eklemişler.
Quest üzerinde şu sıralar sıkı bir çalışma içerisindeyim çoğu işlemin GS üzerinden döndüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.
Tıpkı budist görevleri gibi düşünün.
Kullandığınız guard üzerinde bununla ilgili bir fonksiyon eklettirmeyi düşünebilirsiniz.

Quest Report
10.png
11.png

Oyla 0
Alınan Beğeni
60
Ödül Puanları
28
Merhaba ; bir önceki Quest konunuzda aynı şekilde cevaplamıştım.
Bu tür eylemlerin çoğu GS üzerinden döndürülüyor.
Karakterin otomatik level aldığında hangi görev türlerini yapabileceğini gösteren bir info sadece default görevlere yapılmış.
Kısaca zahmet gerektiren birçok görevi GS'ye gömülü olarak eklemişler.
Quest üzerinde şu sıralar sıkı bir çalışma içerisindeyim çoğu işlemin GS üzerinden döndüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.
Tıpkı budist görevleri gibi düşünün.
Kullandığınız guard üzerinde bununla ilgili bir fonksiyon eklettirmeyi düşünebilirsiniz.

Quest Report
Ekli dosyayı görüntüle 19039
Ekli dosyayı görüntüle 19040
Hayırlı sabahlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Bunu çalıştırma da gsnin desteği vardır mutlaka ama kendimize göre uyarlamada gs üzerinden olduğunu düşünmüyorum. Teknik olarak size sunabileceğim birşey yok şuan için ama mantığım bunu kabul etmiyor. Üzerinde biraz daha çalışmaya devam edeceğim.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Konuyu çözüldü olarak güncelliyorum. 1-2 gün içerisinde detay vereceğim. Herkese teşekkür ederim.

1721282018363.png

Edit : Emin olmak için beklettim biraz yoğundum. Görevleri dalgınlıkla daha önce yaptığım bir karakterle denemişim o yüzden görevler gelmiyormuştu. Görevlerde bulunan tüm txtler doğru eklenirse otomatik olarak geliyor.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.