Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,996
Ödül Puanları
113
Herkese Merhaba!

Bugün forum içerisinde "Knight Online" bölümü için Database içerisindeki ".dbo" ların ne işlev gerçekleştirdiğine dair her detayıyla sizlere bahsedeceğim.

Bunlardan ilki olarak örnek olarak kullandığım Database'in ilk sırasında "dbo.ACCOUNT_CHAR" bulunmaktaydı. Ondan dolayı sizlerle ilk bu ".dbo" hakkında bahsetmek istiyorum.

Öncelikle içeriğinden bahsedelim

1714407948159.png
İçeriğinde "strAccountID" , "bNation" , "bCharNum" , "strCharID1 , 2 , 3 ve 4" bulunmaktadır.

(strAccountID) -Silkroad'dan yola çıkarsak "strAccountID" kısmı "dbo.TB_User" içerisindeki "StrUserID" ile aynı şekilde çalışmakta.

(bNation) - Oyun içerisinde iki Nation bulunmakta biri "El Morad" diğeri "Karus" oyun içerisinde hangi Irkı seçtiyseniz ya "1" ya "2" olarak size Nation atamaktadır.

(bCharNum) - Bu kısım account içerisinde kaç tane character açtığınızla ilgilidir. Resimden yola çıkarsak "bCharNum" "1" olarak belirlenmiş ve onun yanındaki "strCharID1" kısmında karakter belirtilmiştir. "bCharNum" maximum "4" olmaktadır. Eğer ki "4" den yukarı bir değer girerseniz hata verir ayrıca "bCharNum" "strCharID1,2,3,4" e göre entegre edilmiştir. "bCharNum" "2" yapıp "strCharID1" e nick yazıp 2. kısmı "NULL" bırakırsanız hata alırsınız.

Bu tarz konuların ilk konusu bu şekildeydi.
Başarılar dilerim ^^

Dorth

.
Alınan Beğeni
250
Ödül Puanları
63
Eline Koluna Sağlık Kardeşim :)

Protech

Database Editör
.
Alınan Beğeni
191
Ödül Puanları
43
Ellerine sağlık Teşekkürler

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,259
Ödül Puanları
113
teşekkürler birde knight için varsayılan sql ıd pw söylermisin (lazım olur belki)
örneğin Shaiya için
ıd=Shaiya
pw=Shaiya123
böyle %70 i sunucuların

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,996
Ödül Puanları
113
teşekkürler birde knight için varsayılan sql ıd pw söylermisin (lazım olur belki)
örneğin Shaiya için
ıd=Shaiya
pw=Shaiya123
böyle %70 i sunucuların
Hakan şifreleme yönteminin ne olduğunu bilmiyorum ama tablodan atayım.

Misal "strAccountID" "1" şifresi 1 ama GWVUVIO yazıyor hangi şifreleme yöntemi bilmiyorum.

1714423723515.png

Thor852

Love and Thunder
Elite
.
Alınan Beğeni
1,483
Ödül Puanları
93
Eline sağlık mert hocam devamını bekliyoruz :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.