Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü SQL Query Problemi

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Merhaba,

Başka bir databaseden item param değerlerini çekmeye çalışıyorum fakat query hata vermemesine güncelleme yapmıyor. Queryin bir kısmını paylaşıyorum, paradise1992 tarafından hazırlanmış fakat neden çalışmadığını anlamadım. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
959
Ödül Puanları
93
Bu kısmında bir sorun görünmüyor tamamını atarsan yardımcı olmaya çalışırım..

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Bu kısmında bir sorun görünmüyor tamamını atarsan yardımcı olmaya çalışırım..

Mesela paradise'ın hazırladığı honor itemleri için attack değerlerini güncellemek için query aşağıda, dataları black rogue files sharddan almaya çalışıyorum. Yaptığım tek değişiklik BR_Shard.dbo ismini BR_GameTest.dbo olarak değiştirmek. Yani dataları almak istediğim shard ismi BR_GameTest.dbo, değiştirilmesini istediğim verilerin olduğu db ise Shard_DB. Query execute ederken hata vermemesine rağmen dataları değiştirmiyor.

Kod:

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
@id şunlar belki problem yaşatıyor olabilir. @Id olması gerekebilir

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
959
Ödül Puanları
93
Mesela paradise'ın hazırladığı honor itemleri için attack değerlerini güncellemek için query aşağıda, dataları black rogue files sharddan almaya çalışıyorum. Yaptığım tek değişiklik BR_Shard.dbo ismini BR_GameTest.dbo olarak değiştirmek. Yani dataları almak istediğim shard ismi BR_GameTest.dbo, değiştirilmesini istediğim verilerin olduğu db ise Shard_DB. Query execute ederken hata vermemesine rağmen dataları değiştirmiyor.

Kod:

Sorgudaki item isimlerine dikkat etmen gerekiyor, eğer hiçbir işlem yapmıyorsa yani affected row count (0) yazıyorsa itemi bulamadığı için herhangi bir güncelleme yapmayacaktır bu yüzden item codename kısmına itemin doğru kodunu yazman gerekiyor.. Her iki taraftaada itemin kodunu doğru yazdığından emin olduktan sonra tekrar denermisin?

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
Sorgudaki item isimlerine dikkat etmen gerekiyor, eğer hiçbir işlem yapmıyorsa yani affected row count (0) yazıyorsa itemi bulamadığı için herhangi bir güncelleme yapmayacaktır bu yüzden item codename kısmına itemin doğru kodunu yazman gerekiyor.. Her iki taraftaada itemin kodunu doğru yazdığından emin olduktan sonra tekrar denermisin?

Affected row 1 çıktısı veriyor, ama işin garip tarafı dataları değiştirmiyor.

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
959
Ödül Puanları
93
Affected row 1 çıktısı veriyor, ama işin garip tarafı dataları değiştirmiyor.

SQL:

şu sorguyu bi çalıştırıp çıkan sonucu kontrol edebilirmisin?

Birde aynı sorgunun içinde birden fazla aynı değişken adına tür atıyorsun oda sorun yaratabilir.. Tamam her tekrarlayan sorgunun başına USE Shard_DB kullanıyorsun ama yinede blok blok çalıştırmayı dene örneğin;

SQL:

bunun üzerinden sadece CodeName128 kısımlarını değiştirerek tek tek çalıştır hepsini birden çalıştırma

Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
SQL:

şu sorguyu bi çalıştırıp çıkan sonucu kontrol edebilirmisin?

Birde aynı sorgunun içinde birden fazla aynı değişken adına tür atıyorsun oda sorun yaratabilir.. Tamam her tekrarlayan sorgunun başına USE Shard_DB kullanıyorsun ama yinede blok blok çalıştırmayı dene örneğin;

SQL:

bunun üzerinden sadece CodeName128 kısımlarını değiştirerek tek tek çalıştır hepsini birden çalıştırma
Böyle bir hata verdi ama

Ekli dosyalar

• 1697831828903.png
    1697831828903.png
    83.6 KB · Görüntüleme: 10
Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
8
ITEM_CH_SWORD_01_A
ITEM_CH_SWORD_01_A
71
36
2.4
4.1

Completion time: 2023-10-20T13:12:20.1881139-07:00

Böyle bir çıktı veriyor ama işin garip tarafı BR database item id 71, fakat aynı itemin jSRO db de id 71, fakat çıktıda 36 gösteriyor. Sanırım bundan dolayı veriyi değiştirmiyor.

SQL:

bunu denermisin
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

jSRO DB de item id 36 olan bir item ekli değil, çıktı 36 gösteriyor. Hiç bir bişi anlamadım.

Ekli dosyalar

• 1697833310874.png
    1697833310874.png
    12.3 KB · Görüntüleme: 10
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.