Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü BETA Sonrası Gift Silkler kalacak şekilde DB temizleme

Merhaba, BETA da kasılan gift silkleri officiala da aktarabilmek için accountlari silmeden DB yi temizlemek istiyorum. Hangi tablolar temizlenmeli hangileri temizlenmemeli ? Tahminim var ama gözden bir şey kaçmaması için emin olmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Çözüm
Beta sonrasında veritabanı temizliğini elbette yapmalısın çünkü ID çakışmalarındaki en ufak hata seni içinden çıkamayacağın dönüm noktalarına sürükleyebilir.
Bunun için önce içinin rahat olması gerekiyor.

SQL:
USE YEDEKDB

DECLARE @Count INT

SELECT @Count = COUNT(DISTINCT U.StrUserID)
FROM TB_User AS U
JOIN SK_Silk AS S ON S.JID = U.JID;

IF (@Count > 0)
BEGIN

UPDATE SRO_VT_ACCOUNT.dbo.SK_Silk
    SET silk_gift = Y.silk_gift
    FROM YEDEKDB.dbo.SK_Silk AS Y
    JOIN TB_User AS U ON U.JID = Y.JID
    WHERE SRO_VT_ACCOUNT.dbo.SK_Silk.JID = Y.JID

PRINT 'Veri aktarımı başarılı.'
END
ELSE
BEGIN
    PRINT 'Geçerli StrUserID bulunamadı. Veri aktarımı yapılmadı.'
END

Beta sonrasında sadece SRO_VT_ACCOUNT veritabanının yedeğini...
Default olarak _AccountJID üyelik açılınca gelir evet ama her hesaba girişte o tablo zaten shard tarafından kontrol ediliyor ve içinde index olmadığı için temizlenmesi sorun olmaz. Temizlesen bile tekrar veri gelmeye devam edecek. Betada bulunan tüm hesaplarda gift puanı mevcut mu? Evet ise dediğim yöntem ile istediğini yapabilirsin. Hem test sunucularımda hemde yönettiğim oyunlarda bu yöntemi kullandım hiçte sorun yaşamadım. Zaten yaşanılmaz çünkü veriler hesaptan sharda aktarılıyor. Kontrol edilmeyi gerektirecek birşey yok ortada. Hesaba bağlı karakteri silmiş ve o hesabı sıfırdan başlatmış olacaksın tıpkı karakteri 7 gün süre ile silmek gibi.

İlk tepkim sert kaçmış olabilir ama o kadar insan toplanmışta kimsenin aklına aslında olması gereken en basit yöntem gelmemiş yolu uzatarak gereksiz bir karışıklık yapmışsınız üstüne benim verdiğim tepki zor geliyor bana muhalefet oluyorsunuz. Bana muhafelet olmak yerine çözüm yolunu neden yazmıyorsunuz. Kendinize dev tag'ı yazmışsınız o halde en az benim kadar bunu biliyor olmalıydınız. Bu konuyu merak eden ve yapmak isteyen başkaları neyi nasıl anlayacakta çözüme ulaşacak? O kadar kişi toplanmış basit birşeyi bile çözememiş bende kendi mizacıma göre bir tepki göstererek doğru yolu anlattım. Bunda triplenicek bir şey yok. Ben demiyorum ki herkes birbirine ağzına geldiğini söylesin, kavga etsin. Ama gereksiz ahlak dersi vermeyede çalışmayın. Bize ait olmayan çalınmış dosyalar üzerinden para kazanıyoruz birbirimizi yemek yerine önce ne yaptığımıza ve yaptığımızın ahlak kurallarına uyup uymadığına bakalım isterseniz. Ben bunun bilincindeyim ve gereksiz triplere girmiyorum.

Oyla 0
Bir konuya yorum yazarken biraz daha saygılı olmalısın herkes kendi fikirlerini paylaşıyor ukala bir şekilde giriş yaparak gövde gösterisi yapmaktan kaçın.
Benim uyarları nitelendirmem normalde drekt işlevli bir şekilde yaptırım uygulamalı olur sana sadece bir şans veriyorum.
Diğer gönderilere yaptığın yorumları ele alarak tekrar söylüyorum forum moderatörlerinin yorumlarına müdahil olmuş yetkililer varsa mesaj yazmışsa sende oraya gelip usulsuz lakayıt cevap vererek tavır sergilersen seni burada barındırmam haberin olsun.
Burda kimse kimseye muhalefet olsun diye konular açılmıyor , saygılı ol.

Oyla 0
Benim ne anlattığım anlaşılmıyor yada anlaşılmak istenmiyor peki uzatmıyorum çekiliyorum kimseye karışmıyorum yardımda etmiyorum. Gövde gösterisi yapacak olsam yaptığım herşeyi satmaya çalışırım bir tane satış konum mu var yada ortamda birine para ile birşey satarım diye mi dolanıyorum acaba. Neyse kaçtım ben.

Oyla 0
Geri
Üst Alt