Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü Sunucu taşıma sonrası oyun açılmıyor

Merhabalar bugün sunucuya bağlanmak istediğim de bağlanamadım sunucu şirketine bildirdim geri dönüşleri şu şekilde oldu;
Şu anda veri merkezi taşıma işlemi gerçekleşmektedir, sunucunuz kısa sürede aktif hale gelecektir.

Daha sonra sunucuya bağlanabildim ama SMC hiç bir hata almıyor hata vermiyor launcher tıkladığım da oyun kapalı bildirim ekranı geliyor ama oyun açık ne yapmam lazım?

///// EKLEME /////

Aaaa bugün sunucuya ilk girdikten sonra nazif npc programı ile ilk önce sql düzenle dedim sonra tüm kervan npclerindeki kervan malları 4 tane ya ben onların üç tanesini sildim bir tane bıraktım hotanda eu job suitler ekliydi onları da silmiştim special kervan npclerindeki kervan mallarını da bir taneye düşürmüştüm npc programı ile silmiştim sonra verdiği dosyaları patche yüklemiştim ama launcher patch atmamıştı hiç bir etkileşim olmamıştı sadece açıldı öylece durdu start gelmemişti iki kez böyle aç kapat yaptım olmadı start gelmedi tüm exeleri yeniden başlattım aynı şekilde sonra sql yedeği almıştım restore ederek yedeği yüklemiştim ondan sonra da launcher hiç açılmamıştı

Siz bir değişiklik yapmadıysanız çalışır halde bırakıp geldiğinizde çalışmaz halde bulduysanız taşımadan kaynaklıdır. Çalıştığınız firmaya ip adreslerim üzerinde herhangi bir firewall yapılandırması var mı diye sorun, varsa hepsini devre dışı bırakmalarını isteyin. Yok derlerse kurulumunuzu tekrar gözden geçirin. SQL'e oluşturduğun kullanıcı adı ve şifreyle girebiliyor musun onuda kontrol eder misin
Sql girebiliyorum firewall sorusunu destekten sordum bakalım

Oyla 0
Portları kapatmış da olabilirler bunun için sadece açmalarını isteyeceğim portlar;
srNodeData.ini içindekiler mi olacak?

Ek : MaxiGuard da kullanıyorum

Hangi portları bildirmem gerekiyor açmalarını isteyeceğim bir kontrol etsinler
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Sunucu şirketinden bir cevap geldi;
IP adresinizde herhangi bir firewall ayarlandırması bulunmamaktadır. Taşıma sizin sunucunuzu kapsamamaktadır sunucunuz açık konumdadır.

Portları srNodeData da bulunanları mı bildirmem gerekiyor belki kapatmış olabilirler açmaları için sadece buradaki portları bildirmem yeterli değil mi?

Oyla 0
Portları kapatmış da olabilirler bunun için sadece açmalarını isteyeceğim portlar;
srNodeData.ini içindekiler mi olacak?

Ek : MaxiGuard da kullanıyorum

Hangi portları bildirmem gerekiyor açmalarını isteyeceğim bir kontrol etsinler

Sunucu şirketinden bir cevap geldi;
IP adresinizde herhangi bir firewall ayarlandırması bulunmamaktadır. Taşıma sizin sunucunuzu kapsamamaktadır sunucunuz açık konumdadır.

Portları srNodeData da bulunanları mı bildirmem gerekiyor belki kapatmış olabilirler açmaları için sadece buradaki portları bildirmem yeterli değil mi? @Thor @Spare Yardımcı olabilir misiniz lütfen
anydesk verirmisin özelden yazdım bir kontrol edeyim.

Oyla 0
Firewall da herhangi bir port kuralı ekli değil sadece maxiguardın ip adresleri ekli
Bu IP Adreslerine Windows Firewall üzerinden TAM yetki veriniz:

Ek : MaxiGuard Panel > SQL Ayarları > Server IP/Port > Az önce yanlışıkla portu sildim buraya hangi portu girmemiz gerekiyordu?

SMC > ServerControl de Start All Service yaparak açıyorum bir dedim şöyle bir şey yapayım
tüm hepsini all service yaparak açtım açtıktan sonra Launch Processes > SR_GameServer seçiyorum aşağıda offline diyor aynı şekilde shardmanager ve agentte öyle diyor ama show dediğim de bir hata vermiyor

Aaaa bugün sunucuya ilk girdikten sonra nazif npc programı ile ilk önce sql düzenle dedim sonra tüm kervan npclerindeki kervan malları 4 tane ya ben onların üç tanesini sildim bir tane bıraktım hotanda eu job suitler ekliydi onları da silmiştim special kervan npclerindeki kervan mallarını da bir taneye düşürmüştüm npc programı ile silmiştim sonra verdiği dosyaları patche yüklemiştim ama launcher patch atmamıştı hiç bir etkileşim olmamıştı sadece açıldı öylece durdu start gelmemişti iki kez böyle aç kapat yaptım olmadı start gelmedi tüm exeleri yeniden başlattım aynı şekilde sonra sql yedeği almıştım restore ederek yedeği yüklemiştim ondan sonra da launcher hiç açılmamıştı

Databaseleri sildim ve o şekilde restore ettim ama başka bir database eski sürüme ait tüm database dosyalarını ekledim sonra baktım DEP ekli görünmüyor aylarca depsiz çalışmış neyse dep ekledim sunucu restart attım tüm exeleri çalıştırdım ama yine oyun kapalı hatası veriyor

Oyla 0
Geri
Üst Alt