Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü vSro NPC Eklendikten Sonra Yaşanan DB Sorunu

vSro NPC ekleme programından yeni bir NPC ekleyip içindeki itemları düzenledikten sonra ShardManager açılırken Char ID don't differ with Link From RefObjChar hatası ile karşılaşıyorum. Eklenen son kayıt ekteki fotoğraftaki gibidir.

Edt1. CharID bulunan tüm tabloları script ile tarayıp içlerini boşaltmama rağmen hata devam etti.
Edt2. RefObjChar tablosundaki son kaydımı manuel olarak silmeme rağmen hata devam etti.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

<ÇÖZÜM : Arkadaşlar çalışan program _RefObjChar tablosundaki ID alanı _RefObjCommon tablosunda Website alanına kayıt oluyordu. Programın source code'unda ilgili alanları bulup değiştirdim ve doğru bir şekilde kayıt atmaya başladı. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler... >

1726097207743.png
1726097214616.png

Tam olarak ne eklemesi yaptınız acaba öğrenebilirmiyim
DB yedeği elimde mevcut sıfırlanabilir durumda, tek yaptığım işlem NPC Ekleme programından 1 adet test NPC'si eklemek ve içeriğine bir adet eşya eklemek oldu. Amacım 4 adet NPC oluşturup içlerini düzenlemek olacak.

DB sıfırladığım zaman herhangi bir sorun kalmıyor, yani problem tam olarak programın eklediği satırlar ile ilgili

Oyla 0
TablolarI Düzenlendiğini Düşünüyorum Çünkü O tablolar otomatik ID olması Gerekir Ekledikten sonra Gs Restart at ve dene Tabloları Düzenlemeyi Unutma Npc Programı İşlemi Bitirdiğinden emin ol eğer İşlem Bitmiyor Öyle Takılı Kalıyorsa O Tablo Otomatik Id Değildir

** Tabloları Ne işe yaradığını anladıktan sonra Manuel Ekleme Yapman daha sağlıklı olur

Oyla 0
Geri
Üst Alt