Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Çözüldü Yeni Skill Ekleme Effeckt Sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan shadow
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

shadow

.
Merhabalar, yeni skilleri ekliyorum farklı bir oyundan çekip oyuna sorunsuz çalıştırıyorum ama tek sorunum skill kullandığımda karakter sabit kalıyor effect dosyası eksik gibi. Skilleri çektiğim oyunun data.pk sıyla deniyorum sorunsuz çalışıyor effecktler dahil ama komple data.pk değiştirmek yerine mevcut alanları çekmek istiyorum bu alanları bilmediğim için yardıma ihtiyacım oldu. Data.pk da skiller hangi klasörlerde olur bilgi verme şansınız var mı?

Merhabalar, yeni skilleri ekliyorum farklı bir oyundan çekip oyuna sorunsuz çalıştırıyorum ama tek sorunum skill kullandığımda karakter sabit kalıyor effect dosyası eksik gibi. Skilleri çektiğim oyunun data.pk sıyla deniyorum sorunsuz çalışıyor effecktler dahil ama komple data.pk değiştirmek yerine mevcut alanları çekmek istiyorum bu alanları bilmediğim için yardıma ihtiyacım oldu. Data.pk da skiller hangi klasörlerde olur bilgi verme şansınız var mı?
Particles.pk2

Ve skilleffect.txt düzgün olmazsa çalışmaz
Data.pk2 ne alaka skiller için

Oyla 0
Yeni Skiller Dediğiniz İsro Arabia skillerden mi bahsediyorsunuz.Ondan bahsediyorsanız Ban Dosyalarının Vsro ya uygun olmadığını unutmayın İsroda dahil o skiller hatalı çalışıyor

Oyla 0
Skıll eklerken DB kısmı RefSkill/RefSkillGroup Media kısmı textdata_equip&skill / skillmasterydata / skillgroup /skilleffect / skilldataenc_xxx

particles skill klasörünü eksiksiz eklemen gerekli. Aklıma gelen böyleydi

Oyla 0
If the character is stuck, it's probably due to the isro animations, they work very well in vsro, but not everything is like copy and paste, you need to extract the files related to the chars from the Data.pk2 and you will have to make some adjustments to them that will take you a long, long time for vsro because these files are very limited, I would like to share the files but I usually do sro services and I lost them when the files got mixed up. 😕
PD: I'm using google translator 😅

Oyla 0
Particles.pk2

Ve skilleffect.txt düzgün olmazsa çalışmaz
Data.pk2 ne alaka skiller için
Aynı fikirdeyim evet bende fakat takıldığım kısımda bu oldu. Farklı bir oyunda beğendiğim skilleri aldım kendi oyunuma kurdum hiç bir hata yok çalışıyor ama skill kullandığımda char etkisiz efeckt vurmadan bekliyor. Bende sırasıyla şu yolları denedin
- parchiles değiştirdim sonuç alamadım
- kodları ve skillefectleri tekrar tekrar kontrol ettim sonuç alamadım
- en son data.pk aklıma geldi olduğu gibi o oyunun data.pksını benim data ile değiştirdim ve hatasız olarak skiller çalıştı.
Data.pk da bu skillerin yolları nereye neye göre ekleniyor nerede olabilir onu bulamadım bulabilsem o kısımı çıkartıp pach atacağım ve sorunum düzelecek.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Yeni Skiller Dediğiniz İsro Arabia skillerden mi bahsediyorsunuz.Ondan bahsediyorsanız Ban Dosyalarının Vsro ya uygun olmadığını unutmayın İsroda dahil o skiller hatalı çalışıyor
Mevcut bir oyundan çektim onun datasını kullanınca hatasız skiller kullanılıyor data içinde hangi dosyaları almam gerekli onun yolunu bulamadım. Tüm skilleri almadım zaten 10 adet skill aldım. Data.pk yı o oyununkini kullandığımda sorunsuz çalışıyor ama dataları değiştirmek yerine mevcut kısımları alıp kendi datama pach atsam daha stabil olacak

Oyla 0
Aynı fikirdeyim evet bende fakat takıldığım kısımda bu oldu. Farklı bir oyunda beğendiğim skilleri aldım kendi oyunuma kurdum hiç bir hata yok çalışıyor ama skill kullandığımda char etkisiz efeckt vurmadan bekliyor. Bende sırasıyla şu yolları denedin
- en son data.pk aklıma geldi olduğu gibi o oyunun data.pksını benim data ile değiştirdim ve hatasız olarak skiller çalıştı.
Data.pk da bu skillerin yolları nereye neye göre ekleniyor nerede olabilir onu bulamadım bulabilsem o kısımı çıkartıp pach atacağım ve sorunum düzelecek.

Mevcut bir oyundan çektim onun datasını kullanınca hatasız skiller kullanılıyor data içinde hangi dosyaları almam gerekli onun yolunu bulamadım. Tüm skilleri almadım zaten 10 adet skill aldım. Data.pk yı o oyununkini kullandığımda sorunsuz çalışıyor ama dataları değiştirmek yerine mevcut kısımları alıp kendi datama pach atsam daha stabil olacak

@cristianxi Zaten sorununa cevap yazmış, skilleffect.txt eklediğin ANI_SKILL0 gibi benzeri bir sütun var. Eğer bu ANI_SKILL0 veya ANI_SKILL345 gibi bir animasyon adı karakterin kendi bsr'sinin içerisinde ekli değilse karakter animasyonsuz şekilde durur. Bu yüzden @cristianxi 'nın dediği gibi "Data/res/char, Data/prim/ani/char" daki dosyaları kendi data.pk2 nin içerisine atman gerekiyor.

Oyla 0

Particles: EFP dosyalarının bulunduğu bir klasördür. Bu dosyalar renkler ve küçük animasyon türündeki GIF dosyaları gibi içerikler barındırır. Bu dosyalar açıldığında, resim gibi görünür. Oyun, bu görselleri yan yana koyarak animasyon oluşturur, örneğin 3 veya 5 görseli bir araya getirir.

Refskill: Beceri hasarlarını ve benzeri özellikleri yönetir, ancak animasyonlarla bir ilgisi yoktur.

skilleffect.txt: Aslında en önemli dosya budur. Bu dosya, ban ve efp dosyalarını bir araya getirip tam hale getirir ve istemci tarafından okunmasını sağlar. Skill animasyonları, sesleri ve renkleri bu metin dosyasından alınır.

Yani Data Kısmınıdan bsr - ban -bsk atsan yeterlidir

Oyla 0
Geri
Üst Alt