Merhaba, Hoşgeldin!

VSRO.org, Silkroad Online, Knight Online, Metin2 ve diğer çevrimiçi oyunlar için öncü bir yardım ve geliştirme platformudur. Misyonumuz, bilgi ve deneyim sahibi bireyleri, bilgiye ihtiyaç duyanlarla bir araya getirerek, zengin bir etkileşim ortamı yaratmak ve farklı bakış açılarını birleştirmektir. Topluluğumuzda güçlü bir işbirliği ve öğrenme kültürü oluşturarak, herkesin değerli katkılarda bulunmasını sağlıyoruz.

vSRO Paylaşım Vsro.ORG Özel - SQL Backup Programı

Herkese Merhaba!

Bir kaç gündür aklımda olup güncel olarak bir çok SQL Veritabanı yedekleme programı kullandım malum yıl 2024 ve Yapay Zeka'nın da gelişmesiyle beraber en azından Yapay Zeka ve az çok bilgimle birlikte bir SQL Veritabanı Backup programı yapmak istedim. Umarım şimdiden herkesin işine yarar :)

- Genel özellikler : SQL Server Connection kısmını yaptıktan sonra önünüze aktif veritabanlarınız çıkmaktadır.

- İlk giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızda tekrardan bilgi girmemeniz adına "config.ini" olarak girdiğiniz veri girişini tutmaktadır.

- Seçtiğiniz veritabanları C:\\Backup klasörü içerisine (Saat:dakika:Saniye - Gün:Ay:Yıl) olarak çıkartmaktadır böylece manuel olarak kaydetmenize gerek kalmayacaktır ayrıca bu klasörün içerisine yedekleme yapmaktadır böylece hiç bir yedeğinizin süresinde sorun yaşamayacaksınız.

- "Auto Backup Interval (In Minutes)" kısmında oraya gireceğiniz "1" değeri 60 saniyeyi ifade etmektedir her 60 saniye içerisinde C:\\Backup klasörüne yine zamanıyla beraber seçtiğiniz veritabanlarınız oraya kaydedilecektir.

1- Program Arayüzü

Ekli dosyayı görüntüle 19726

2- Backup klasörü görüntüsü

Ekli dosyayı görüntüle 19723

3- Backup içeriği

Ekli dosyayı görüntüle 19724

Programın genel işleyişi bu şekildedir.

Not: Konu içerisinde eksik gördüğünüz veya hata alırsanız geri dönüş yaparsanız çok sevinirim hataları düzeltip daha iyi bir şekilde paylaşmaya her zaman hazırlıklı olacağım :)

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Çok güzel ve elite bir paylaşım gerçekten çok beğendim kullanışlı bir arayüzü var hocam tekrardan emeğinize sağlık favori backup uygulamam oldu. ❤️ Önerilere açık bir paylaşım önerileriniz doğrultusunda geliştirilmeye devam edilebilir.

Çok güzel ve elite bir paylaşım gerçekten çok beğendim kullanışlı bir arayüzü var hocam tekrardan emeğinize sağlık favori backup uygulamam oldu. ❤️ Önerilere açık bir paylaşım önerileriniz doğrultusunda geliştirilmeye devam edilebilir.
Restore olayını aktif ediyorum hocam bir sonraki güncellemede :)

Geri
Üst Alt